piątek, 23 września 2011

O nas

Miejsko-Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Nadwiślanin Płock w sezonie 2008/2009 po raz pierwszy w swej historii zgłosił zespół kobiet do rozgrywek ligowych tenisa stołowego, do III ligi. Tym samym po kilkunastu latach przerwy do Płocka powróciły ligowe rozgrywki kobiet.

Sponsorem tytularnym drużyny został Bank Spółdzielczy Mazowsze w Płocku. Dziewczęta w składzie: Aleksandra Lau, Sylwia Szelkowska, Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka zajęły czwarte miejsce w rozgrywkach na osiem startujących zespołów. Niekwestionowaną liderką, kapitanem teamu w sezonie 2008/2009 była Aleksandra Lau.

W sezonie 2009/2010 po zgłoszeniu się do rozgrywek drugiej ligi, Nadwiślanin Płock zwyciężył w pojedynku barażowym z Alfą Gostynin, uzyskując w ten sposób prawo gry w II lidze. Bank pozostał sponsorem tytularnym, natomiast zespół zyskał nowego sponsora, który wspomaga też drugoligową drużynę mężczyzn Nadwiślanina Płock, firmę WodPrzem. Zespół, w którym zagrały również Wiktoria i Urszula Ziemkiewicz zajął VI miejsce na osiem drużyn. Najwięcej zwycięstw w pierwszym sezonie w II lidze odniosła Katarzyna Bagrowska.

We wrześniu 2010 r. zespół kobiet MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock (BS Mazowsze już trzeci sezon z rzędu pozostał sponsorem tytularnym zespołu) został zgłoszony do rozgrywek II ligi Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. W sierpniu klub pozyskał Złotego Sponsora dla zespołu na sezon 2010/2011 - "Majonezy" Spółdzielnię Pracy Produkcyjno Handlową w Kętrzynie. Przed sezonem Nadwiślanina opuściły Urszula Ziemkiewicz i Wiktoria Ziemkiewicz, która przeszła do GLKS Nadarzyn. Skład uzupełniono Eweliną Brygier (wcześniej Olimpijczyk Jeżewo) i Dominiką Wolińską (wychowanka). 

Sezon 2010/2011 obfitujący w największe indywidualne sukcesy zawodniczek "Nadwiślanina" zespół zakończył na IV miejscu w II lidze. Najwięcej zwycięstw - 13 odniosła Aleksandra Lau. 

Przed kolejnym sezonem 2011/2012 do zespołu przyszła z UKS Księżak Łowicz Anna Nowakowska. Nowa zawodniczka rozpoczynała karierę w SKT Sochaczew, by w latach poprzedzających transfer do Płocka grać w Łowiczu. Sponsorami zespołu pozostały Bank Spółdzielczy "Mazowsze" w Płocku oraz Majonezy SPPH w Kętrzynie.

Trenerem dziewcząt jest Grzegorz Lipczyński, opiekunem zespołu Rafał Wereszczaka.

Brak komentarzy: